Zářivá keramika Jirky Řezníčka

Jestli existuje někdo, kdo vyrábí nejen kvalitní ale i zodpovědné výrobky z keramiky, pak je to právě Jiří Řezníček, který pochází z Brna. Již to, že svou práci vykonává více než třicet let, svědčí o tom, že této práci rozhodně více než rozumí. Dokonce nejen to. Je velmi zručným točířem a až mistrovsky zvládá dekorování výrobků, které se provádí na samotný závěr. Používá velmi drahé, ale kvalitní glazury, které jsou typické tím, že mají zářivé barvy. Jestliže se vám líbí zlatá nebo stříbrná ozdobná linka, pak věřte, že takové výrobky u něj rozhodně najdete.

výroba keramiky

S keramikou začal pracovat už po roce 1990, a jak čas běžel, vystřídal velkou spoustu stylů, technik či dekoru. V každém případě ale převažovala užitková keramika. Nyní jej okouzlily především matné nádoby, které mají puntíky a to ve všech existujících variantách.

Někteří možná nevědí, že keramika se vypaluje při 1200 stupních a to celkem třikrát. Dokonce ani mikrovlnka či myčka jí rozhodně neublíží. Každý výrobek je zespodu označen zkratkou jeho příjmení, tedy ŘEZ.
keramické zboží

Mezi nejběžnější výrobky z keramiky patří hrníčky, misky, mísy, konvice a mnoho dalších. Vše je originálně a pečlivě vyrobeno.

Možná že si řeknete, že hrnek je dosti běžný sortiment. Věřte ale, že právě ty od pana Jiřího jsou neobyčejné. Když se totiž zadíváte na detaily a zamyslíte se, kolik práce to asi muselo dát, pak vám to rozhodně dojde.

Výrobky jsou typické nezvyklými tvary a jedinečnými barvami. Každý detail je maximálně propracován a má své kouzlo.

Pan Jiří se dokonce jednu dobu zabýval i výrobou obřích koček.
hnědé hrnky

Jestli byste rádi měli nádobu, která bude mít nějaký pěkný nápis, a chcete, aby vše bylo decentní a nevtíravé, pak tohoto pána oslovte. Je možné jej oslovit na Facebooku, kde ho najdete pod názvem Keramika ŘEZ. Určitě se nemusíte bát toho, že by se vám krása při zaslání poštou rozbila. Pan Řezníček je totiž pečlivý i při balení stejně jako při výrobě. Udělejte si tedy radost a potěšte se nějakou pěknou keramikou i vy.