Hledáte pracovní kuchyňskou desku na celý život?

Investovat do kvalitní kuchyňské pracovní desky se jednoznačně vyplatí. To je totiž investice na celý život, která se vám s postupem času vrátí. Pokud si zvolíte opravdu kvalitní materiál, ze kterého si necháte tuto pracovní desku zhotovit, tak vám vydrží po zbytek života a vy už do žádné další desky nikdy investovat nebudete, protože ta stávající bude stále v perfektním stavu – a to platí i v případě, kdy si pořizujete svou úplně první kuchyni. Ovšem pokud zvolíte levný materiál, třeba v podobě laminátu, počítejte s tím, že jeho výměna na sebe nedá dlouho čekat a již za několik málo let budete opět hledat novou kuchyňskou pracovní desku.

textura mramoru

Ten nejlepší možný materiál, který vás v tomto směru plně uspokojí, je jedině kámen. Máte na výběr mezi tím přírodním a umělým, a možná to pro vás bude překvapení, když zjistíte, že ten umělý je ještě trvalejší a odolnější než kámen přírodní. Zkrátka, umělý kámen ten přírodní přežije.

Ten hlavní rozdíl je především v tom, že přírodní kámen má svá omezení v podobě pórovité a tedy i nasákavé struktury, která přejímá barvy a pachy. Navíc trpí agresivními chemickými látkami – třeba kyselinami – působení citrónu či octa a jiných kuchyňských surovin na něm může zanechat trvalé stopy, nejen v podobě zápachu, ale také viditelných barevných změn. Jednotlivé druhy hornin se v tomto směru liší, nicméně žádná není dokonalá. Ovšem umělého kamene se takové neduhy se netýkají.

Tam, kde svou práci ukončila příroda, zasáhly moderní technologie. Perfektní zpracování zajistilo dokonalou odolnost umělého kamene proti mechanickému i chemickému poškození, proti přejímání barev i pachů, proti zanechaným skvrnám.

ostrůvek

Možná tomu nebudete věřit, ale při práci na pracovní desce z umělého kamene se obejdete bez dřevěného prkénka. Tento materiál je tak dokonalý, že ho vůči poškození ochrání jeho skvělé výrobní vlastnosti.