Dodržujte základní pravidla

Kdysi snad všichni malí kluci hrávali na dvorku nebo v blízkém lese nějakou tu bojovou hru. Role z toaletního papíru opatřené balónky byla klasickou zbraní lecjakého kluka. Ta se obvykle ládovala jeřabinami nebo obdobně tvrdými plody, ale kdo chtěl být opravdu drsňák, ten používal malinkaté štěrkové kamínky. V dnešní době se už tento druh zábavy příliš nenosí, ale pokud jste pořád zapáleni do bojových her tohoto typu, možná že by vás mohl oslovit paintball. Jedná se o velice populární hru, která je oblíbená po celém světě, tedy i u nás.

hráč paintballu

Správné vybavení

V paintballu se už nestřílí jeřabinami, ale speciálními kuličkami, které obsahují barvivo. A buďte si jisti, že na holé kůži na skrze tričko štípou úplně stejně. A stejně tak mohou být i ranivé. Proto je naprosto nezbytné mít na sobě ochranný oděv, nejčastěji v podobě maskáčové bundy, kalhot a samozřejmě nesmí chybět ani maska, která má za úkol krýt obličej v čele s očima. Bez této výbavy ani nepřemýšlejte nad tím, že byste se do hry zapojili. V lepším případě byste totiž získali pár modřin, v tom horším byste mohli přijít i k vážnějšímu typu zranění.
útok paintballisty
Taktika
Možná, že si pamatujete z klučičích let, že tou nejlepší taktikou bylo prostě vyskočit z poza keře a začít na druhou partu střílet co to dá, což ale v tomto případě není úplně ta nejlepší strategie. Takto totiž pár zásahů i schytáte, což zde znamená konec, alespoň pro dané kolo. Proto je nutné být obezřetný a umět se domluvit se svými kolegy na plánu, který je někdy nutné doslovně dodržovat, někdy je zase přizpůsobit stávající situaci na ¨bojišti“. Vždy ale musíte vědět, že je potřeba to rychle prokonzultovat s týmem, jinak si příště už nemusíte zahrát. A to by byla škoda, jelikož paintball je skutečně velice zábavná hra, při které se rozhodně nudit nebudete. Stačí jen jediné – nebýt sólista, ale týmový hráč.