I při jízdě se dá užít zábava

Nezáleží na tom, zda se chystáte na dovolenou nebo jedete jen navštívit vzdálené příbuzné, pro děti může být několikahodinová cesta dlouhá, a proto je dobré vymyslet jim takový program, aby jim cesta utíkala a aby neměly možnost se ani chvilku nudit.
Dnes už je běžnou součástí automobilů rádio s přehrávačem. Pro ty opravdu malé děti je pak pouštění oblíbených pohádek nebo jejich oblíbených písniček tou pravou volbou. I když je pravdou, že pro rodiče sedící na předních sedadlech to asi nebude zrovna to pravé, za ten klid to určitě stát bude.
děti v kostele
Hračky by si mělo dítě brát vždycky, samozřejmě sebou nepovezete půlku dětského pokoje, stačí jen pár těch nejoblíbenějších, bez kterých dítě jak se říká, nedá ani ránu.
To, čím se zabaví všichni, tedy i rodiče, jsou slovní hry. Navíc si tím procvičíte všichni své mozkové závity, pobavíte se a cesta vám uteče jako voda. Slovní fotbal zná přeci každý a je oblíbenou hrou již po několik generací.
Pokud neodjíždíte na poslední chvíli, ale jedná se o cestu plánovanou, máte na přípravu dostatek času. Proto ho využijte i k přípravě her. Dětem tak můžete dát mapu s tím, že během cesty budou sledovat místa, kterými projíždíte a označovat je v mapě, navíc mohou dokreslit i to, co je během cesty zaujalo a co viděli. Další oblíbenou hrou je i hledání věcí na obrázcích.
nadšená holčička
Tak jako se při cestách autobusem pouští cestujícím film, můžete to samé udělat v autě, dnes vám k tomu postačí tablet nebo notebook, tedy nic, co by dnes neměl nikdo doma, navíc se jedná o zařízení, které je lehce přenosné. Jedinou přípravou v tomto směru je nabytí přístroje před cestou a výběr filmu, nejlépe na přání dětí. A aby zvuk nerušil řidiče, postačí dítě vybavit sluchátky.
Mobilní telefony jsou v tomto případě naším sluhou, existuje spousta aplikací, které se dají nainstalovat a dítě se pak během cesty může věnovat hraní.