8 tipů k úspěšné detoxikaci organismu

1)Pijte dostatečně

Pokud chcete, aby se vaše tělo očistilo od všech nepříznivých látek, je nutné vypít adekvátní množství tekutin. Zapomeňte ale na slazené limonády, naopak sáhněte po čisté vodě.
Na očistu má vliv i vlažná voda s citronem. Ano, musí být vlažná, stimuluje tak lépe trávicí proces. Je také skvělým receptem na očistu jater, stimuluje totiž tvorbu žluči. Dále snižuje tlak, působí na redukci kyselosti žaludku, takže je vhodná i při jeho bolestech, a také čistí krev.
horký čaj
Pampeliškový čaj
Tedy čaj z kořenových listů pampelišek je ideální pro detoxikaci jater a ledvin, ale pomůže i na snížení otoků a zmírní kožní problémy. Působí navíc močopudně a má blahodárný vliv na žaludek.
Doporučuje se jej popíjet pomalu.
Mezi další nápoje zahrňte zelený a kopřivový čaj.

2)Ve stravě se neomezujte

Jezte jako běžně, ale nezapomeňte na potraviny, které mají očistný efekt, např. luštěniny, které v sobě obsahují antioxidanty; špagetová dýně, která působí na správné trávení, má méně sacharidů a více bílkovin. Listová zelenina má kromě detoxikačního účinku pozitivní vliv na zažívání.

3)Omezte alkohol a kávu

Alkohol i káva zatěžují trávicí trakt a dehydratují, proto nejsou během kůry vhodnou „tekutinou“. Pokud nemůžete vydržet bez kávy, neuškodí malý šálek zelené kávy. Ale klidně si dopřejme i jednu sklenku červeného vína.

4)Konzumujte vlákninu a probiotika ve větším množství

Vlákninanám očišťuje střeva, je tedy při detoxikační kůře nezbytná. Naleznete ji v bohatém obsazení v zelenině i ovoci.
Probiotikamají příznivý vliv na tvorbu zdravých živých organismů ve střevech. Můžete si je dopřát třeba ve formě jogurtů a dalších kysaných výrobků.
Nezapomeňte ani na prebiotika, která nám pomáhají probiotika rozmnožovat, jde například o ovesné vločky, ječmen, banány, cibuli, česnek, luštěniny, med a bobulovité plody.

5)Zvyšte příjem vitaminu C

Ten je totiž velkým pomocník pro zdravou funkci jater.
Potraviny, jako šípky, jablka, kiwi, broskve, jahody, rajčata, brokolice, zelí, kapusta, a brambory, jsou na něj bohaté.
borůvkový dezert

6)Dopřejte si antioxidanty a bylinky

Naleznete je např. v borůvkách, špenátu a bylinkách (máta, šalvěj, tymián, rozmarýn).

Ostropestřec mariánský
Má pozitivní účinky na játra a napomáhá správnému trávení.
Aloe vera
Kromě detoxikačním účinkům má i účinky antioxidační, působí tedy proti volným radikálům a posiluje obranyschopnost organismu.
Chlorella
Je sladkovodní řasa, která má opět pozitivní účinky na funkci jater. Mimo jiné je v ní spousta vitaminů a minerálů, esenciálních aminokyselin, nenasycených kyselin a karotenoidů.
Posiluje obranyschopnost organismu a napomáhá správnému trávení.
Kopřiva
Kromě bohatého zastoupení minerálních látek a vitaminů, podporuje navíc krvetvorbu, hydratuje organismus a má příznivý vliv na funkci ledvin.

7)Provětrejte se v přírodě

Procházka v přírodě působí nejen pozitivně na psychiku, ale pohybem také spalujeme tuky, posilujeme svaly a imunitu.

8)Dopřejte si vydatný spánek

Ten je potřebný pro eliminaci stresu a zlepšení paměti.