Zažeňte včas metabolický syndrom

Pokud si chcete svoje zdraví zachovat, odolejte nástrahám dnešní moderní doby, která nás láká k pohodlnosti a svým uspěchaným způsobem života způsobuje nadměrný stres. Přitom jídla je dostatek a veškeré technické vymoženosti všechny naše činnosti usnadňují a ulehčují. Navíc věk nehraje žádnou roli. Pokud se budeme málo hýbat a hodně jíst, organizmus se k metabolickému syndromu postupem času zcela určitě dopracuje. Je to jednoduché: když se příjem nebude rovnat výdeji, přebytečné kalorie nás vždy doženou.

hubnutí pod dohledem

POZOR NA JABLKO

Nikoliv na jablko jako ovoce, to je pro nás naopak žádoucí, nýbrž na typ obezity, kdy se tuk usazuje především v oblasti břicha, tedy v našich důležitých útrobách těla. Nejde tedy jen o estetický problém, nýbrž o hrozící riziko srdečně-cévních onemocnění. Funkčnost jater, střev a dalších vnitřních orgánů je narušena, protože jsou tukem obaleny v nadměrné míře. A jakmile nemohou tyto orgány správně pracovat, přidávají se další zdravotní problémy, které nás dohromady vážně ohrožují. Kdo má tedy sklon k postavě, připomínající jablko, měl by si dávat velký pozor na svůj životní styl. Faldy na břiše prozrazují totiž dlouhodobý stres.
snaha zhubnout

Co obezita způsobuje:

diabetes (cukrovku)

hypertenzi (vysoký tlak)

vysoké triglyceridy (tuky) a cholesterol

vysokou hladinu kyseliny močové

steatózu (ztukovatění) jater

postižení pohybového aparátu

Zásadou číslo jedna tedy je: urdržovat si správnou váhu. Bylo prokázáno, že když obézní člověk zhubne, metabolismus se srovná. Všechny výše uvedené strašáky zdraví zmizí a tělo se vrátí ke svému správnému fungování.

Redukce hmotnosti:

Většina obézních lidí jde poměrně rychle s váhou dolů, když zmenší porce jídla, omezí nebo zcela vyloučí cukr a do jídelníčku zařadí pouze zdravé tuky. Je však také třeba začít se více hýbat. Nejoblíbenější je rychlá chůze, běh, plavání či jízda na kole, a to může opravdu téměř každý. Jak kila ubývají, přibývá radosti z pohybu, která má být přirozenou součástí života.