Vyrobte si vlastní adventní věnec

Pokud jste se v obchodech poohlíželi po vánoční výzdobě, jistě jste si nemohli nevšimnout, že ceny jsou mnohdy závratně vysoké. Chcete-li však svému domovu vdechnout tu pravou vánoční atmosféru, nesmí vám na stole chybět adventní věnec. Nemusíte jej však pořizovat za několik stokorun, ale můžete si jej vyrobit doma a udělat si tak originální výzdobu.

vánoční čas

Co je potřeba?

Aby nám věnec hezky držel pohromadě, budeme potřebovat korpus. Dá se použít slámový, ale také polystyrenový, který již běžně seženeme v obchodech. Ideální je volit korpus o průměru 25 centimetrů, aby byl věnec tak akorát. Zapotřebí je dále vazačský drátek v zelené barvě, chvojí dle naší libosti a výběru, vhodné jsou kupříkladu okrasné cypřiše, túje, ale i smrčky a jiné voňavé jehličnany. Práci nám usnadní výrazně zahradnické nůžky a štípačky, tavicí pistole je také nezbytnou součástí a využijete ji i jindy, než jen při výrobě vánoční dekorace.

Výroba věnce

Začneme tím, že si vezmeme zvolený korpus a drát, který do věnce zapíchneme zezadu a pevně jej omotáme kolem korpusu, větvičkami následně korpus důkladně obalíme, aby korpus neprosvítal. Drátkem poté větvičky pevně přivážeme, aby jakmile bude chvojí schnout, měli jsme co nejméně nepořádku. Drátek nakonec zapíchneme do korpusu, aby nevyčníval.
svíčky na věnci

Finální zdobení

Je jen na vás, jaké zdobení si pro svůj věnec vyberete. V obchodech pro kreativní nadšence, ale třeba i v supermarketech nalezneme řadu komponentů, které se na věnec budou krásně hodit, a to i včetně bodců na svíčky. Pokud chcete věnec pojmout přírodně, hodí se třeba borovicové šišky, sušený pomeranč či třeba kousky skořice. Chcete-li mít věnec barevný, pak zvolte malé i větší vánoční koule v nejrůznějších barvách, stuhy či další dekoraci. Jakmile si svůj věnec naaranžujete a připevníte všechny ozdoby včetně bodců, je na čase upevnit také svíčky. Jejich výběr je opět čistě na vás. Nakonec nezbývá, než první adventní neděli škrtnout sirkou a začít si užívat předvánoční pohodu.