Květinový balkon v zimě

Vřes obecný

Vřes obecný, je stále zelený keř, velmi běžný v Jižní Africe. Existuje více než 800 odrůd vřesu, které kvetou bíle, růžově nebo načervenale. Pro zimní balkon se hodí především zimní vřes. Ten snáší až -30 stupňů a kvete od ledna do dubna. Nejlepší je umístit jej na místo chráněné před sluncem a větrem, aby nedošlo k vyschnutí. Půda by měla být vždy mírně vlhká a vápenatá. Vřes obecný je velmi oblíben u včel a jiného hmyzu.
garáže s rostlinami
Dlužicha
Tato rostlina pochází z oblasti mezi Severní Amerikou a Mexikem a zahrnuje asi 37 různých druhů. Listy jsou zelené, červené až fialové. Pro studenou zimu na balkoně je stále zelená rostlina vynikající, protože je extrémně robustní a dobře odolává nízkým teplotám. Vložte Dlužichu jednoduše do zeminy bohaté na živiny, hlínu udržujte vlhkou. Dávejte pozor:a zalévejte pouze ve dny, kdy není mráz, jinak kořeny mohou zmrznout.
květy levandule
Ořechokřídlec
Květina kvete v bohaté modré barvě a byla ve třicátých letech vyšlechtěna ve Velké Británii ze dvou východoasijských květin. Roste ve formě polokeře a nosí 5 až 8 cm dlouhé listy. Ořechokřídlec se v zimě dobře hodí na balkon. Vítr a vlhkost se tomuto keři nelíbí, slunečné místo je pro něj lepší. Nechte ho přezimovat u zdi domu. Půda by měla být kyprá a obsahovat minerály. Květina je oblíbená u včel.
Skalník
Skalník je robustní, odolná rostlina a nevyžaduje žádné velké nároky. Má ovoce ve formě bobulí a bílé nebo červené květy. Měl byste jej vysadit na půdě bohaté na humus a živiny. Pokud rostlinu zalijete příliš málo, není to žádný problém V zimě ji zalévejte jen, když nebude mrznout. Skalník je mírně jedovatý, zejména proto, že jeho plody obsahují kyanovodík. Pokud máte děti nebo domácí zvířata, které by je mohli jíst, je vhodnější jiná květina z ostatních odolných rostlin. Ptáci na druhou stranu používají červené ovoce jako vítaný zdroj potravy, zejména v zimě.
Levandule
Dokonce i levandule se může stát okrasou vašeho balkonu v zimních měsících. Je důležité, aby to byla skutečná levandule – mnoho dalších druhů jsou citlivé na mráz a přežít v zimě by pro ně byl problém. Levandule by měla být chráněna v zimě před přílišným sluncem, jinak by mohla uschnout. Dokonce i extrémní vítr netrpí dobře. Jakmile teploměr ukazuje teplotu pod -15 stupňů, potřebuje květina dodatečnou ochranu, například ve formě slaměné rohože. Kromě toho rostlinu zalévejte jen mírně a ve dny bez mrazu, aby kořen nezmrzl. Levandule je velmi bohatá na nektar, a proto je přitahována včelami.