Seznamte se s Macou peruánskou

Zlepšit zdraví je snadné

Kdo si uvědomuje, že příroda má pro nás k dispozici tolik léčebných prostředků, že jimi vyléčíme takřka všechny neduhy, je na správné cestě k pochopení základního principu života. Lidem se totiž dosud nepodařilo překonat tvůrce našich těl tak, abychom je nahradili čímsi syntetickým. Stále se jen učíme poznávat děje v organismu, které nejsou dosud přesně zmapované, a stále musíme být pokorní a odhodit pýchu a domýšlivost, že laboratorně vyrobené léky z lékáren nás spasí.

peruánské Andy

Lidé před staletími žili více v kontaktu s přírodou a neodvraceli se od ní, jako mnozí z nás, co důvěřují soudobé „západní“ medicíně. Především měli k dispozici větší intuici a s citem reagovali na všechny nové poznatky, mezi nimiž byly i adaptogenní rostliny.

Adaptogeny se brzy staly velmi uznávaným léčivem na dvorech panovníků a později i mezi prostými lidmi. Jsou to nejsilnější a nejpůsobivější bylinky pro nastolení hormonální rovnováhy. Ta je jedním ze základních a nejdůležitějších mechanismů fungování našeho těla, jakmile dojde k dysbalanci, okamžitě se to projeví na psychice, trávení, neurologických problémech, potížích s imunitou, krevním oběhem atd. Zapamatujte si, že hormonální rovnováha je klíčem ke zdraví, a to se pochopitelně týká i lidské sexuality a schopnosti plodit zdravé potomstvo.

adaptogenní bylinky

Zkuste to s náhradou kávy

Jedním z největších problémů současného lidstva jsou tzv. měkké drogy – alkohol, nikotin (cigarety) a kofein. Užíváme je pro to, abychom se „nastartovali“ a „normálně fungovali“, jenže ono to má háček – výrazně to narušuje hormonální rovnováhu ve prospěch stresových hormonů, a pokud to trvá delší čas, závislosti je těžké se zbavit a postupně nás to udevastuje k smrti.

Máte-li zájem s tím něco dělat, zkuste to s tabletami Macy peruánské či s jiným adaptogenem, např. Ženšenem korejským, s Ashwagandhou nebo Rozchodnicí růžovou. Pravidelné užívání těchto bylin vám znovu nastolí potřebnou rovnováhu v hormonech a bude se vám snáze čelit jak stresovým situacím, tak i nebezpečné drogové závislosti.