Půjčovna dodávek Praha zajistí vozidla i pro vaši dovolenou


Objevte kouzlo klimatických lázní

Čisté ovzduší a energie z lesů, polí a luk jsou dva základní předpoklady ke zdravému životu. Pochopitelně musíme započítat do tohoto souhrnu i životní styl, zejména vhodný pohyb a optimální jídelníček a také omezování stresových faktorů.

Naše země má naštěstí stále obrovský potenciál léčit přirozeným způsobem, musíte si ovšem odmyslet přelidněné městské aglomerace a průmyslové zóny a naopak jít naproti místům, která skutečně dovedou léčit tělo i duši. K těm patří klimatické lázně, resp. oblasti s velmi čistým ovzduším, vyšší vlhkostí vzduchu a množstvím lesního porostu.

Jednou z možností, jak tohoto potenciálu využít, je vycestovat koncem jara, v létě či na počátku podzimu s přáteli ve větším voze, např. z půjčovny dodávek Praha, a mít s sebou jízdní kola. Když se totiž pohybujete všichni pohromadě, je cestování zábavnější a méně stresující, kdy nemusíte na nikoho někde čekat, máte všechna zavazadla na jednom místě, sedadla dodávek jsou pohodlnější a především nejste závislí na vlacích a autobusech. Můžete se tak vyhnout velkému množství lidí na perónech a autobusových stáních a samozřejmě i v samotných hromadných dopravních prostředcích.

hrad Loket

A kam vycestovat za zdravím?

Hrad Loket – starobylý hrad z 12. století je součástí městské památkové rezervace, která je vystavěna na rozsáhlém skalnatém ostrohu nad řekou Ohří. Loket se nachází na předělu CHKO Slavkovský les a úpatí Krušných hor, je to jedno z nejzajímavějších a nejkrásnějších míst v Česku a pobyt v Lokti lze spojit i s návštěvou Karlových Varů, Mariánských Lázní, Lázní Kynžvart, Konstantinových Lázní a třeba i výjezdem autem až na nejvyšší horu Krušných hor – Klínovec.

zámek Český Krumlov

Český Krumlov – krajina Blanského lesa dovede „vzít za srdce“ kde koho, ačkoli to nejsou zrovna Alpy nebo Krkonoše. Samotný Český Krumlov je stavební koncepcí téměř shodnou právě s městem Loket, můžete tedy obě lokality navzájem porovnat. A vězte, že se vám odtud domů určitě nebude chtít.