Aby nebyly problémy s vodou

Zejména pokud jste městští lidé, už si možná ani nedokážete představit, co je to za problémy, když někde přestane někomu téct voda. Pochopitelně myslím tu z vodovodu. Zejména lidé z měst už to totiž mají obvykle dobře ošetřené, takže jim voda běžně teče, a v případě plánované odstávky jsou na to upozorněni v dostatečném předstihu, zásobí se dostatečně a takový krátkodobý výpadek zvládnou. A vodovodní havárie tu nejsou častým úkazem, takže ty se prostě v ojedinělých případech přetrpí.

Ale dokážete si představit, že by náhle přestala téci voda třeba i na celé dny, týdny a možná ještě déle? To by byla pohroma, co? To by se to těžko řešilo nějak alternativně! Byli bychom špinaví a možná i žízniví, neměli bychom vypráno a navařeno. Hrůza.

nový kohoutek

A co když voda naopak teče, ale ne tam, kam má? To není o nic menší problém. Prosakuje stropy a zdmi, teče kdejakou skulinou, vsakuje se do kdečeho, a pak máme doma nejen zmatek, ale třeba i plíseň a hnilobu. Fuj!

A jestliže je voda tekoucí někam, kam nemá, problémem, což teprve neodtékající a tudíž přetékající kanalizace! Může to vypadat jako s tou vodou, jen s tím rozdílem, že tu teče něco horšího než voda.

červený kohoutek

Že byste něco z toho určitě nechtěli nikdy zažít? Ani se vám nedivím. Také bych nechtěl. Ale nic není věčné, nic není do skonání věků stejně dokonalé, někdy se i nějaká ta chybička vloudí. A pak můžeme být rádi, když se o nás postarají instalatéři. A to někdy natolik urgentně, že je dobře, že mají někteří instalatéři pohotovost a jejich zákazník tak nemusí čekat, až se jim někdy dovolá, až budou mít zrovna pracovní dobu, až jim skončí dovolená…

Prostě je dobře když máme dobré, schopné a spolehlivé instalatéry. Protože kdo ví, co bychom si bez jejich služeb počali. V nejlepším případě bychom si kupovali balenou vodu a ty horší případy nechci raději ani domýšlet.