Jak zútulnit schodiště?

Dávali jste si s výběrem schodiště Kmkdesign skutečně na čas? Teď už je na místě a vy přemýšlíte, proč celý prostor působí tak neútulným a studeným dojmem? Možná je na čase začít uvažovat o doplňcích a dekoracích, které mohou schodišti vtisknout šmrnc.

Zeleň kam oko dohlédne

Hledáte dekoraci, která je cenově dostupná a zároveň bude dělat parádu po celý rok? Pokud máte dostatečně široké schody, je dobré zauvažovat o zeleni. Bohatě postačí ale výklenek ve zdi, nebo je možné jednotlivé rostlinky zavěsit na stěnu či strop. Zeleň dodá šmrnc každé místnosti, jen je zapotřebí mít šťastnou ruku při výběru. Na chodbách bývá velmi často chlad a zima, což některým rostlinám nemusí příliš svědčit. Velikost a počet rostlin pak volte s ohledem na velikost schodiště. Vybírejte z rostlin, které budou dělat parádu po celý rok a neopadají s příchodem prvních chladnějších dní.

Velký prostor

Kvalitní osvětlení

Prostor schodiště bývá mnohdy nebezpečný a to hlavně v případě, kdy není správným způsobem osvětlen. Centrální či bodové osvětlení je tak základ, jen málokdo však tuší, že právě bodové osvětlení není nutné umisťovat jen do stropu. Instalace LED osvětlení k jednotlivým stupňům vypadá efektně a zároveň zajistí i lepší orientaci v přítmí chodby.

Moderní interiér

Nástěnné dekorace

Pokud bychom měli vypíchnout jen jeden druh dekorace, který nezabírá příliš mnoho místa a zároveň se postará o jedinečný vzhled, byly by to právě nástěnné dekorace. Ať už se rozhodnete holé stěny v blízkosti schodiště ozvláštnit obrazy s originálními motivy nebo sáhnete po rodinných fotografiích, nemůžete zkrátka nikdy šlápnout vedle. Nemusíte se přitom spokojit jen s malými formáty, ale zainvestovat do velkoformátových obrazů či fotografií, které povětšinou v jiných místnostech působí tak trochu nepatřičně. Vysoké stěny kolem schodiště jim ale budou s určitostí slušet.