Jak si zpříjemnit pracovní den

Práce je základ života, každý z nás do ní musí a často z ní nejsme zrovna nadšení. Jak si zpříjemnit pracovní den, tak abychom měli práci rozkouskovanou a proloženou chvilkovým odpočinkem. Je totiž dokázáno, že osm hodin v kuse nedokážeme udržet svoji pozornost a svůj pracovní výkon, takže malá zdravotní přestávka v práci je potřeba i mimo oběd. Nejen že vám spraví náladu, ale také vás nastartuje a povzbudí vaši produktivitu v práci.
pracovní pauza
· Plánujte
Pokud je to jenom trochu možné, rozplánujte si pracovní činnost na den tak, abyste věděli, kolik toho na ten den máte a kdy to budete dělat. Plánování je totiž zásadní, odpočinek je opravdu potřebný, a pokud si práci nerozplánujete, pak pauzu určitě nestihnete.
· Protáhněte se
Pokud máte sedavé zaměstnání, pak se během práce protáhněte, kousek se projděte, udělejte si pár cviků… Prostě se pořádně proberte a okysličí se vám krev. Protažení během pracovní doby má blahodárný vliv na vaši pracovní výkonnost a určitě se vám bude hodit. Pokud se budete protahovat pravidelně, uděláte z toho pěkný zvyk a budete mít pravidelnou pauzičku, která pomůže vašemu tělu.
přestávka na kávu
· Čaj nebo kafe
Nebojte si k práci připravit kafe nebo čaj dle vaší chuti. Za prvé se projdete, abyste si ji udělali, a za druhé si připravíte skvělý nápoj, který vám bude chutnat, a trochu se odreagujete při práci. Navíc pokud pijete černý čaj, nebo kávu, pak navíc do krve dostanete dávku kofeinu či teinu, který vás okamžitě povzbudí a probere.
pauza na klávesnici
· Čerstvý vzduch
Pokud máte možnost vyjít si na pár minut na čerstvý vzduch a nadýchat se, pak je to ideální možnost jak si odpočinout na čerstvém vzduchu a okysličit si mozek. Pokud sedíte celý den zavření v jedné místnosti, bude vám možná chybět světlo a čerstvý vzduch. Nebojte se vypravit před budovu a trochu se protáhnout i na čerstvém vzduchu.