Fény na vlasy

Fény můžete koupit klasické. Mají základní funkce jako je přepínání dvou teplot. Některý z nich mívají i zúžený nástavec, takzvaný „koncentrátor“, který se používá na usměrnění proudu vzduchu dopadajícího na váš účes. Jsou vhodné pro ty z vás, které chtějí vlasy pouze vysušit a nepožadují od vysoušeče další „vychytávky“. Vhodné budou pro ženy s krátkými vlasy.

žena sušící si vlasy

Fény se zdokonalenými funkcemi mohou být vybaveny difuzérem, který zajišťuje rozptýlení vzduchu rovnoměrně pomocí aplikátoru, který je kruhového tvaru a po celém povrchu má drobné otvory, které slouží k rozptýlení vzduchového rázu po celé jeho ploše. Difuzér využijí majitelky kudrnatých vlasů, protože se pomocí něj lokny lépe vysuší, anebo může být pomocníkem pro vlasy jemné, které často plihnou, a po použití fénu s difuzérem se jejich kořínky nadzvednou od pokožky a vlasy mají objem.
fénování vlasů

Fény s ionizátory

Jak jistě víte, vaše vlasy jsou nabity elektrostatickým nábojem a při fénování vám vlasy poletují. Ionizační fény odstraňují pomocí rozptýlených částic iontů tomuto nepříjemnému fenoménu a vlasy působí uhlazeně.

Fény s keramickými destičkami

Destičky z keramického materiálu vám zajistí, aby povrch vlasů byl na dotek podobný hedvábí.

Vlastnosti, které oceníte

Dalšími příjemnými vlastnostmi fénů je funkce studeného vzduchu. Pomocí něj se vám podaří zafixovat pramen vlasů tak, aby vydržel dlouhou dobu.

U vysoušečů vlasů se dále setkáme s funkcí zvolení různě silného proudu vzduchu, může to být až 6 stupňů a také s tlačítky zvolení vhodného teplotního stupně, který může mít až tři stupně.

Podstatným kritériem při výběru fénu je i délka přívodního kabelu. Může se pohybovat od 1,8 metrů do 3 metrů. Proto si již před nákupem odhadem změřte vzdálenost k zásuvce, kterou budete pro fénování používat.

Nezanedbatelným parametrem pro vás bude i příkon fénu, který se pohybuje od 1000 W do 2200 W.