Žena a auto

Jak má auto pro ženu vypadat? Jaká bude nejlepší značka? A co výkon? Benzín nebo diesel? Řazení nebo automat? Tak pozor! Některá kritéria výběru mohou být stejná u mužů i žen. Ale muži se často diví, co bývá pro ženy ohledně parametrů jejich budoucího auta to nejdůležitější. Přinášíme pro inspiraci několik tipů, jak auto pro ženu vybrat, na co se především zaměřit.

ošklivá řidička

Hezký exteriér i interiér

Co se týká nějakých technických podrobností, ty většina žen příliš neřeší. Pokud nejsou v daném oboru zrovna profesionálkami nebo pokud to není jejich koníčkem. Naprosté většině žen postačí v tomto směru srozumitelně podané základní informace. Důležité jsou například kontrolky paliva, teploty, kde se spouští stěrače, zapínají světla, kam a co se tankuje a podobně. Co je pro ženu velice důležité, to je barva auta, a také barva a materiál interiéru vozu. Tady je třeba vědět, jaký má dotyčná vkus a styl. Pak můžeme uvažovat i o tom, že ji autem v oblíbené barvě překvapíme.

Musí se toho do něj dost vejít

Nemělo by vypadat jako nějaký náklaďák, ale je potřeba, aby uvezlo vše důležité! Taková maminka s rodinou a zaměstnáním potřebuje pořád někoho a něco převážet. Sebe do práce, děti do školky, školy, pak za sportem nebo zábavou. A také jezdí nakupovat. Někdy musí odvézt najednou děti (samozřejmě v sedačkách), jejich věci (často i kočárek) a ještě nákup, který koupí po cestě!

blonďatá řidička

Musí se vejít všude

Ženy většinou nemají rády složitější a zdlouhavé parkování. Mívají často představu, že čím větší vůz je, tím více problémů je může v tomto směru čekat. A pak ještě poslouchat poznámky, že neumí parkovat, zase to má „ťuklý“ a podobně.

Závěrem jedna rada

Kdo si není jistý, zda by vybral správně, může to udělat s překvapením i jinak. A vyhneme se tomu, že by radost kalilo to, že auto „není to pravé“. I když je výměna možná, není to v případě daru nic příjemného, vůz také není zrovna levný dar. Můžeme zkusit jedno elegantní řešení. Pošleme příslušnou sumu na účet dotyčné šťastné obdarované s poznámkou, že je na nový vůz. Pak jen doporučíme nějaký dobrý autosalon. A můžeme ji tam také doprovodit!