Když se podnikání nedaří

Podnikáte a bohužel vám nevyšla vaše poslední zakázka nebo ještě hůř několik posledních několik zakázek a vy teď máte s dalšími zakázkami finanční problémy? Nemáte peníze, které je občas potřeba investovat do dalších zakázek, do rozvoje firmy, do rozšíření výrobních prostor apod? Chcete v podnikání pokračovat nebo se rozhodnete pro konec? Pokud vidíte možnost, že se vaše podnikání opět může vzchopit a opět může být ziskové, jenom potřebujete finanční injekci, je na řadě vzít si podnikatelskou hypotéku. Podnikatelská hypotéka je i není podobná té, kterou si bereme na stavbu rodinného domku nebo na koupi bytu. I za podnikatelskou hypotéku musíte ručit nemovitostí, rozdílné jsou podmínky, za kterých podnikatelskou hypotéku můžete získat.

podnikatel

Jak je úspěšné vaše podnikání, to odhalí vaše daňové přiznání, a to podle toho vám banka schválí nebo neschválí žádost o podnikatelskou hypotéku. Pokud vaše výkazy za poslední roky neukazují na výrazné zisky, budete mít se získáním hypotéky u banky asi nepochodíte, ale jsou tady i jiné možnosti, samozřejmě legální a tím jsou nebankovní společnosti, jako např. podnikatelská hypotéka https://nebankovnihypoteka.cz/hypoteka-pro-podnikatele-osvc-hypoteka/.

podnikání

Nikdo si nepřeje věnovat veškerý čas podnikání a stejně se dostávat do finančních problémů. Někdy ale stačí podnikání trochu finančně podpořit a můžete se opět dostat do kladných čísel. V tom případě má cenu vzít si podnikatelskou hypotéku a trochu zariskovat. Pokud si ale nejste výsledkem stoprocentně jistí, měli byste zvážit, zda v podnikání pokračovat. Určitě to nebude jednoduché rozhodnutí, ale je lepší ubrat ze svých představ a snů o bohaté firmě a nechat se zaměstnat, než se zadlužit na dlouhou dobu, ručit nemovitostí a nemít jistotu, že budete schopni splácet své závazky vůči nebankovní společnosti.