Budování základů

Budování základů se rozhodně neobejde bez kopání do země, a proto jsou ti zemní výkopové práce, jež za velice krátkou dobu odvedou spoustu práce.

Budování základů

Kopání

Jestliže chcete mít bazén v zemi, nebo se chystáte na stavbu nové budovy, tak to rozhodně nepůjde bez pevných základů, protože ty drží celou budovu a dávají ji stabilitu. I u menších projektů musíme počítat s tím, že potřebujeme rozměřit přesně základy, protože jistě nechcete, aby budova byla ve výsledku křivá, a proto vyměřujte přesně a měřeno kontrolujte. Dále je vyměřené části potřeba vykopat minimálně do hloubky 80 cm, kde je nezamrzává hloubka.

práce bagru

U velkých staveb či bazénu se nevyplatí kopat ručně, a proto tu jsou zemní práce Praha, kde se o potřebné hloubení naprosto dokonale postarají, a proto nebude muset ani sami vzít rýč do ruky. Kromě správných strojů zde mají i odborné zaměstnance, protože tato kombinace je zárukou dobře odvedené práce. Abyste věděli, kolik to bude všechno stát, tak Vám firma vyčíslí předběžnou kalkulaci. Ovšem nemusíte se bát vysoké ceny, protože díky technické půjde vše rychle

Betonáž

Po vykopání potřebných jam se můžeme přesunout na samotnou betonáž, jenž se rozhodně nesmí podcenit, protože díky základům pevně stojí vše nad nimi. Takže musí kemp počítat i s tím, že můžou nastat nečekané situace jako silný vítr, ale pokud budou základy pevné, tak se není čeho bát. Výkop se doporučuje vysypat alespoň štěrk s výškou jednoho decimetru.

nákladní míchačka

Samotný beton si můžete pohodlně namíchat doma s pomocí zapůjčené míchačky. Jestliže se tím nechcete zatěžovat, tak dění doba umožňuje, že přímo k Vám přijede stroj i s betonem a vylije jej kam přesně chcete. To je velice rychlé, a proto se tato metoda stále více využívá. Samozřejmě nemůžete jen tak beton nalít do jámy, protože potřebujeme dosáhnout požadovaného tvaru. Nejlepší je proto si udělat dřevěné bednění. Aby nám beton pěkně vyzrál, tak je skutečně nejlepší ho udržovat alespoň týden mokrý. Jestli tyto rady dodržíte, tak se můžete těšit z dobře odvedené práce.