Umělá inteligence? Pomocník každé firmy


Možná si to často ani neuvědomujeme, ale umělá inteligence přinesla doslova přelom v pracovní sféře. Spoustu úkonů, které se dříve obstarávali manuálně, už nyní můžeme přenechat technologiím, které práci zvládnou efektivně, rychle a hlavně přesně. Podívejte se na dvě vychytávky, které dokážou s firmou hotové zázraky.

mladík na notebooku

Ovšem najdou i tací, kteří umělou inteligenci odmítají. Často jí vnímáme jako věc, která nám sice zjednodušuje chod ve firmě, ale zároveň bere práci právě zaměstnancům, kteří díky ní už nejsou potřební. Strach ale rozhodně není na místě. Najde se spousta pracovních míst, které moderní technologie nikdy nenahradí. Dnes se podíváme na vychytávky, které nám naopak v práci pomohou.

 

·         Pomoc s výběrem vhodných kandidátů na danou pracovní pozici

Umělá inteligence sice nikdy nenahradí zkušeného personalistu, ale může mu do jisté míry ulehčit jeho práci. Program dokáže z databáze spolehlivě vybrat ty nejlepší kandidáty bez ohledu na osobní preference, čímž nedochází k možnému zkreslení. Sami si také v programu nastavíte všechny atributy, podle kterých se z databáze budou uchazeči vybírat. Stejně tak můžete vyhledávat i pomocí klíčových slov, které respondenti do svého životopisu napsali. Stane se tak pro vaší firmou skvělým pomocníkem a doplňkem k personálnímu oddělení.

editor kódů

·         Vylepšování zákaznického servisu

Větší firmy jsou dennodenně zahlceny hromadou emailové korespondence a telefonátů. Věřte, že ke snížení telefonické korespondence dopomůže i umělá inteligence. Program dokáže odpověď na stále se opakující dotazy zákazníků a klientů. Kdy jsou do programu nahrané odpovědi na často se opakující otázky, které pak danou hlasovou zprávu přetlumočí. Podobně fungují i roboti, kteří mají za úkol odpovědět zákazníkům pomocí chatové komunikace na dané stránce 24 hodin denně. Tento systém už používá řada firem a zlepšil už mnoho komunikací mezi firmami a klienty.