O vztah je třeba pečovat

Krize. Slůvko, o kterém zamilovaní a novomanželé absolutně nevědí, ani o něm neuvažují, ba jim vůbec nepřijde na mysl.

Protože oni se milují a budou spolu v dobrém i zlém, a to na věky. Jsou partnerské páry, které skutečně krize mine, ale to jsou spíše jen výjimky. Znamená to, že do manželství vstupují zcela vyzrálí lidé, kteří už vědí co je život a neřeší hlouposti nebo jsou natolik tolerantní, že dokážou druhému odpustit to, co u jiných absolutně nepřichází v úvahu.

krize tunel

Ale stále převažují manželství, které krizemi procházejí a to ne jednou. Neznamená to, že tito partneři jsou „horší“ než ti, o kterých jsme se zmínili na začátku našeho pojednání. Jde o to, že nejsou leckdy připravení na holou skutečnost, když po sňatku sundají z očí růžové brýle a najednou uvidí svého partnera či partnerku jak vypadají ve skutečnosti. To znamená – například jak vypadá, když zrovna vstane, když je nemocná, navztekaná. Stejně tak, když prohlédne žena a vidí svého muže, jak se šimrá v zubech (v tom lepším případě), jak je v útlumu, když ho propustí ze zaměstnání nebo když prohraje sportovní zápas, na který sázel!

Lidé, kteří jsou připraveni na to, že život je takový jaký je, to nepřekvapí, ale lidé, kteří byli zvyklí, že se o ně celý život někdo staral a zametal jim cestičku ať šlo o studia, zaměstnání nebo sport, pak ti se dostávají do krizových situací častěji. A jde jen o to, zda stále chtějí svůj vztah, který si na počátku tak malovali, udržet.

láska srdce

Jak radosti, tak starosti patří do našeho života. Jde jen o tom, jak se s nimi dokážeme vyrovnat, jak a zda vůbec chceme se svým partnerem, partnerkou komunikovat. Zda si stále toho druhého vážíme. Nikdy není pozdě pokusit se manželská poradna Praha zachránit náš vztah a po přečkané krizi si ho možná budeme vážit dvakrát tolik. Neházejte flintu do žita a pokuste se svůj vztah zachránit a vrátit ho opět do stavu, kdy v sobě objevíte spoustu lásky a vzájemného porozumění jako na počátku budování vašeho manželství.