Jaké zavazadlo na cestu

Tak především je důležité kam a na jak dlouho jedeme pryč. To kam možná nemusí být až tak důležité, ale na jak dlouho ano. I když, někdo se domnívá, že k pobytu na dva týdny mu postačí malý baťůžek a druhý si zase na tutéž dobu objednává zvláštní nákladní auto na svá zavazadla. Obě situace jsou extrémní, ale bohužel ta první je často pravdivá. Je to taková móda mezi mladými, kteří jsou schopni takto cestovat třeba i do Himalájí. Ale ponechme je stranou., 

Nám jde spíše o výběr zavazadla jako takového. A až na druhém místě je jeho velikost.  

žába s taškou

Většina lidí cestuje s kufrem. Dnes má tu výhodu, že má většinou přidělaná kolečka. Takže pokud někdo s kufrem cestuje, je to slyšet přes polovinu města. Výrobci totiž šetří, takže kolečko jsou z patřičného materiálu a určení právě k tomu, aby hlásila, že někdo někam jede. Nic proti, prostě to tak je. Takže je jen na majiteli, jakou variantu kufru zvolí. Zda s kolečky nebo bez, zda variantu dražší, a tedy možná i kvalitnější, nebo tu levnější a riskuje tím, že se mu kufr po cestě odporoučí někam do šrotu.  

Jiná varianta je taška. Taková ta větší je také na kolečkách a je určena spíše ke kratším pobytům někde za rohem od domova.  

různé batohy

Jiná věc je ovšem batoh. Zde je to již o něčem naprosto jiném. Ten má totiž tolik kategorií a možností, že se v tom nevyznají už ani sami výrobci. Zde je těžko něco doporučit, protože každý člověk je jiný a má jiné priority. Ten, kdo je hodně v přírodě tak si pořídí batoh maskáčový, a to jakoukoli variantu. Já mám dva, velký a malý a používám je už asi dvacet let. Na barvě ovšem nezáleží jako na velikosti. Volte takový, který využijete více krát. Nejlepší je ten, který se dá pouhým odepnutí zipu zvětšit. Nejvíce si však dejte pozor na zadní stěnu a popruhy. To totiž bude nejvíce namáhaná část a zadní stěna by se měla snažit přizpůsobit zádům.