Co obnáší mít doma přírodní obkladový kámen

Budete se s ním cítit dobře – kdo z vás by se nechtěl cítit dobře? Vlastní pocit pohody je ukazatel pozitivity a náš pocit je také mnohdy jediným správným měřítkem, podle něhož se rozhodujeme v každodenních situacích. Zvláště doma bychom si měli vytvořit prostředí příjemné, abychom se tu mohli lépe regenerovat, odpočívat a být více sami sebou. Přírodní obkladový kámen je možnost, jak se toho zhostit, ostatně právě přírodní materiály, jako je dřevo, kámen či rostlinná textilní vlákna jsou našemu lidskému tělu nejvíce prospěšné.

obklad na podlaze

Kameny a naše chodidla – podobně, jako naše dlaně jsou nástroj, s nímž si můžeme s láskou užít povrch dřevěných hraček či nábytku, totéž lze tvrdit o materiálu ryze zemitém, uzemňujícím, tedy o kamenech. Možná jste někdy zaslechli termín „bosonohé chodníky“, tento trend se u nás uchytil na mnoha místech a jeho součástí jsou především různé kameny a kamínky, které stimulují povrch chodidel resp. jejich reflexní plošky. Chůze po kamenném obkladu nám to může připomenout a lépe si uvědomit, jak důležité je našlapování po přírodním povrchu, jehož původ hledejme v zemské kůře.

venkovní dlažba

Může studit i hřát – výhodou kamenných obkladů je možnost koncipovat je jako chladný povrch nebo naopak hřejivý. Máte-li vytápění v podlaze, kámen dobře vede teplo a příjemně hřeje ještě v době, kdy je již topný zdroj vypnutý. Naopak studená podlaha může být výhodou hlavně v létě, kdy se rádi ochladíme, což vám neposkytne v takové míře ani koberec, ani dřevěné palubky. Nevýhodné to ovšem může být tam, kde máte v zimě rádi teplo mnohou a kde topení v podlaze by bylo obtížné realizovat.

Kamenné obklady a dlažby se hodí také tam, kde očekáváte jednodušší údržbu, což platí např. pro kuchyně, koupelny, haly a předsíně, kde se našlapuje v botách, nebo kde na zem mohou upadnout kousky jídla a potravinových surovin.