Vše potřebné, aby voda byla průzračně čistá


Někdy se bohužel stane, že i když pravidelně dodáváte do bazénové vody dostatek všech potřebných přípravků, že se Vám i přesto začne na stěnách Vašeho bazénu objevovat slizký povlak či dokonce nazelenalý až hnědý povlak nejen na stěnách, ale i na dně, což znamená, že máte v bazénu řasy. Říkáte si, jak je to možné, když neustále dodáváte do vody chlor a je z vody neustále cítit, že chlor opravdu obsahuje?

mozaika slunce

Bohužel se to může stát v případě, že bazénová voda nemá v rovnováze hodnoty PH. Tyto hodnoty totiž ovlivňují funkci chlorových přípravků, a pokud jsou v nerovnováze, tak se může stát, že chlorové přípravky nebudou fungovat a nedezinfikují vodu a ve vodě se začnou objevovat zelné či hnědé řasy. Proto je velmi důležité používat pravidelně testery PH ke kontrole bazénové vody, abyste zjistili, v jakých hodnotách se tento faktor nachází.

Tester PH najdete v naší nabídce hned ve dvou variantách a to buď v tabletovém, nebo v kapkovém provedení. Každé balení obsahuje i barevnou škálu, díky které poznáte, jestli jsou hodnoty snížené nebo zvýšené a podle toho pak použijete příslušný přípravek. I přípravek pro úpravu těchto hodnot najdete v naší široké nabídce a to jak ke snížení, tak ke zvýšení v kapalné i granulované podobě.

zdravá holčička

Kromě tohoto faktoru byste však měli sledovat také obsah aktivního chloru v bazénové vodě, a proto je výhodnější pořídit si přímo tester PH a CL, který Vám ukáže hodnoty obou těchto faktorů. Kontrolu bazénové vody je potřeba provádět pravidelně a to každý týden a v období velkých veder či při větším využívání Vašeho bazénu dokonce i častěji. Proto nic nezanedbejte a pořiďte si u nás všechno potřebné pro dokonalou péči o váš bazén. Zajisté u nás najdete všechny potřebné přípravky bazénové chemie a také bazénové příslušenství, které je potřeba k péči o Váš bazén.